fbpx

Dentální hygiena

Cílem dentální hygieny je zabránit nemocem dásní a eliminovat riziko vzniku zubního kazu. Dentální hygienistka je paramedicínským oborem zubního lékařství, specialistou, který se efektivně stará o orální zdraví a motivaci pacientů k jejich samotné individuální svědomité orální hygieně. V průběhu ošetření Vám ukáže co zlepšit a čeho se vyvarovat při čištění zubů, ukáže Vám také nové šetrné metody a vybere Vám vhodné dentální pomůcky s kterými Vás naučí správně zacházet.

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen je důsledek nedokonalého nebo neúplného čištění zubů, s kterým souvisí krvácení dásní a zápach z úst.
Jeho odstranění patří k základním a nejčastějším výkonům dentální hygienistky. Je to výkon, který by měl předcházet ostatním plánovaným výkonům ať se již jedná o bělení zubů a ostatní estetické výkony, ale nutný a žádaný je i před sanací chrupu, ale i před většími výkony jako je např. zavedení zubního implantátu atd.. Také předchází ortodontické léčbě za pomocí fixních rovnátek.
Odstranění zubního kamene se provádí speciálními ručními nástroji nebo ultrazvukem. V současné době máte na našem pracovišti jako jednom z mála možnost i odstraňování zubního kamene laserem, které má výhodu velmi přesné práce a bezbolestného výkonu.
Odstranění zubního kamene souvisí s celkovým programem dentální péče o dutinu ústní, se kterým budete seznámeni.

Speciální péče o pacienty se zubními implantáty

Návštěva dentální hygienistky je podle různých doporučení nutná nejméně každé 3 měsíce první 3 roky po zavedení dentálního implantátu a pak až do konce života minimálně 3 ročně. Pro pacienty s implantáty je u nás  připravena speciální péče, která zahrnuje: výběr speciálních pomůcek a výrobků, nácvik správné hygieny a péče o implantát. Dále zahrnuje pravidelné kontroly a zhotovování kontrolních RTG snímků.
Na dodržování režimu, který pro Vás bude vybrán individuálně „na míru“ závisí celková úspěšná léčba, ale i garance na implantát samotný.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview