fbpx

Zrychlení ortodontické terapie

Ortodontické terapie je dlouhá a je také nejdelší částí ortognátní chirurgie. Její zkrácení představuje velkou výzvu a může zvláště dospělým pacientům přinést výrazné zlepšení kvality života.

Poslední studie ukazují, že aplikace vibrací, laseru, magnetického pole nebo pulsního světla nemají na zrychlení ortodontické terapie žádný efekt. Existují jedině dvě chirurgické metody, které dokáží délku ortodontické terapie zkrátit na polovinu až třetinu původně odhadovaného času. Přitom je jedno jaký typ rovnátek se použije – klasická, linguální nebo fóliová.

První z těchto technik se nazývá kortikotomie a jedná se vlastně o paradentologickou operaci, při které se musí speciální ultrazvukovou kostní pilou naříznout kost okolo kořene zubu, který chceme posunout a někdy se musí přidat i nějaká forma kostního augmentátu. V ČR jsme byli první praxí, která tyto operace začala dělat na rutinní bázi. Je indikován u větších ortodontických vad. Jako každý chirurgický zákrok je provázen drobným otokem a musí se počítat asi z 3 denním omezením pracovních aktivit.

Další technikou je aplikace Vaší vlastní plasmy se speciálně připravenými velmi koncentrovanými krevními destičkami. Tento zákrok se řadí mezi minimálně invazivní a pacient je již druhý den po aplikaci schopen normálního pracovního zatížení, zatím jsme jediní v ČR, kteří tuto metodu používají, a je mezi našimi pacienty velmi oblíbená. Po dobu cca 4 měsíců zrychluje ortodontickou terapii až 3x a pak ji lze bez problémů opakovat i několikrát.


Pokud chcete zrychlit dokončení Vaší ortodontické terapie, prosím neváhejte se objednat.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview