fbpx

Předkus

Předkus je ortodontická vada skusu, která se projevuje tak, že při skusu je mezi dolními a horními předními zuby mezera větší než 5 mm, která může mít dvě příčiny.

Buď jde pouze o vyklopení zubů a základy čelistí jsou v pořádku, pak je léčba pouze ortodontická za pomocí rovnátek a nejčastěji se při ní musí extrahovat dvě horní malé stoličky, aby se získalo místo a horní zuby šly posunout dozadu.

Druhou příčinou však bývá stav, kdy je horní čelist a z ní vyrůstající zuby v normálním postavení, ale dolní čelist je malá, nevyvinutá a posunutá dozadu. Z ní vyrůstající zuby jsou pak taky vzadu a vzniká typická mezera ve skusu označovaná jako předkus. Zde je příčinná léčba jedině chirurgická, předsunutím dolní čelisti.

K určení diagnózy se používá boční snímek lebky, kde je možno přesně změřit nejen rozsah vady, ale i určit její příčinu.

Klinicky se vada způsobená malou dolní čelistí (tzv. skeletální) projevuje chyběním brady, přítomností dvojité brady – podbradkem, špatným přechodem brady a krku častým chrápáním a hrozící spánkovou apnoí.

Léčba této skeletální vady je kombinovaná, kdy Vás musí ortodontista předléčit rovnátky – narovnat zuby tak, aby stály dobře v jednotlivé čelisti bez ohledu na skus. Pak je tepve možná chirurgická operaci, kdy se minimálně dolní čelist oboustranně uvolní a posune dopředu, často se operuje na obou čelistech a přidává i plastika brady, aby byl estetický výsledek co nejlepší. Tyto chirurgické zákroky spadají do kategorie ortognátních operací. Po chirurgické léčbě ještě nastupuje tzv. ortodontické doléčení, kdy jsou zuby dotaženy do maximální okluze.

Výhodou operace je, že odstraňuje nejen vadu skusu, ale i velký estetický handicap, který z této vady vyplývá.

Před každou operací doporučujeme pacientům udělat modelaci a plánování budoucí estetiky obličeje, abychom se domluvili na dokonalém kosmetickém vzhledu, což je naší prioritou. Proto třeba operujeme i pacienty, kteří jsou připravováni o operaci tzv. neviditelnými, fóliovými rovnátky např. firmy Invisiline.

.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview