fbpx

Ortognátní chirurgie

ortognátní chirurgie mohou profitovat ti z pacientů, u kterých během růstu čelistí došlo k jejich nesprávnému postavení nejen k sobě navzájem, ale i vzhledem k celé lebce. Vada se navenek projevuje jako vada skusu. Zuby vyrůstají z čelistí a pokud jsou čelist špatně postaveny, zuby se snaží najít svého antagonistu a křiví se.

Vývoj obličeje je postupný proces, během něhož může vlivem vnitřních genetických faktorů, ale i vlivem zevního prostředí dojít k nesouladu v růstu jedné nebo spíše obou čelistí, které vyústí v problémy se žvýkáním potravy, s řečí, ústní hygienou, chrápáním a v neposlední řadě také i se vzhledem. Například malá, dozadu ustupující brada s podradkem, nebo naopak velmi velká a špičatá brada. Odlišný vzhled se pak stává příčinou jistého handicapu ve společenském životě. Tuto vadu estetického vzhledu nemohou korigovat žádné jiné plastické operace. Úspěchy plastických chirurgů při operacích těchto vad mohou být pouze částečné, protože se ovlivňují pouze měkké tkáně. Je třeba zdůraznit, že krása obličeje vychází z kostěného podkladu, jehož velkou část tvoří právě kostní čelisti. V těchto případech pak se plně projevuje jedinečnost oboru ústní, čelistní a obličejové chirurgie.

Ortognátní chirurgii musí předcházet ortodontická léčba, po níž následuje operace a ještě další ortodontické doléčení. Výsledkem je úprava skusu a jiných funkcí obličeje a výrazné zlepšení vzhledu.

Před vlastní léčbou jsou nutné konzultace, na kterých provedeme nezbytné rentgenové vyšetření a měření, otisky a vysvětlíme Vám všechny terapeutické možnosti i časový plán terapie. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, rádi Vám ho zodpovíme.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview