fbpx

Zavádění zubního implantátu

Před zavedením zubních implantátů do klinické praxe bylo možné nahrazovat chybějící zuby jedině můstky nebo snímacími protézami, tzn. zuby do skleničky.
Můstkem nazýváme konstrukci, která je napevno přichycená na okolní zuby a přemosťuje tak defekt vzniklý ztrátou jednoho nebo více zubů.
Je tedy nutné, aby byl defekt chrupu ohraničen alespoň jedním vlastním zubem z obou stran. Pokud tomu tak není, nelze můstek zhotovit a pacient musí mít snímací protézu.

Zdravé zuby, na něž je můstek připevněn, se musí nejdříve obrousit. To ale může výrazně zkrátit jejich životnost. Pokud je nutno můstek předělat, je nezřídka nutno odstranit i dříve obroušené zuby. Vznikne tak defekt chrupu, který v mnoha případech již není možno ošetřit jinak než snímací protézou.
Implantáty znamenají výrazný pokrok v tom, že umožňují náhradu chybějících zubů bez obroušení zubů okolních. Mohou nahradit protézy, které představují výrazná společenský handicap a dodávají člověku nepřirozený stařecký vzhled.

Ukázky zavádění implantátů

Pro zavedení implantátu je nutno splnit několik podmínek. Zcela nezbytnou podmínkou je dokonalá ústní hygiena, neboť faktor, který nejvíce ovlivňuje životnost implantátů je právě přítomnost zánětu sliznice a dalších tkání v jeho okolí. Zánět vzniká přítomností zbytků potravy a zubních povlaků v okolí implantátu.

Další podmínkou je dostatek kosti v čelistech. Pokud není dostatek kostní tkáně v místě zavádění implantátů, je nutno ji chirurgicky přenést z jiné části úst nebo jinak upravit. Tento proces se nazývá augmentace.

Poslední podmínkou je dokonalá spolupráce z Vaší strany. Dovolujeme si Vás upozornit, že zuby se nenastřelují, jak je obecně vžitá mylná představa. Po důkladném celkovém, místním a rentgenovém vyšetření se implantát zavede operativně v místním nebo celkovém znecitlivění. Poté následuje dlouhá doba hojení od 2 do 6 měsíců a teprve pak je možno započít s výrobou vlastní náhrady ztracených zubů.

Protože nechceme riskovat neúspěchy a nejste pro nás „pokusní králíci“ naše praxe zavádí pouze světově dostatečně dlouho dobu vyzkoušené implantáty značek:

Okamžité zavedení implantátu po vytržení zubu

Možné je i okamžité zavedení implantátů do rány po vytrženém zubu v horní čelisti. Pokud se týká oblasti předních zubů horní čelisti z klinického hlediska rozeznáváme několik základních stavů. Tato oblast je nejvíce esteticky exponována a proto ji věnujeme maximální pozornost. Protože chybění předního zubu představuje velký estetický handicap, pokud to podmínky jen trochu dovolí, snažíme se o okamžitou náhradu zubu implantátem, na který se v co nejkratší době (nejlépe do 24 hodin) musí zhotovit provizorní korunka. To zabezpečí rychlé začlenění do pracovního a společenského kontaktu. Často při této metodě musíme část kostního lůžka okolo implantátu vyplnit kostním augmentátem a někdy i zesílit měkké tkáně  transplantací pojivového štěpu z patra. Kvůli vysokým estetickým nárokům kladeným na tyto zuby při úsměvu je v některých případech nutno tyto procedury udělat i později. Často to je velmi těžce předpovídatelné.

Ukázky

Horní celková rekonstrukce

Vacupresová dlaha

Snímací provizorní náhrada

.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview