Zubní váčky

Neléčený chronický zánět dřeně zubu může vést ke vzniku zubního váčku, který když není včas a správně léčen způsobí, že dojde ke zbytečné ztrátě zubu.

Jedná se vlastně o dutinu nasedající na kořen zubu, ve které je často hnis. Na její hranici probíhá intenzivní bitva mezi Vaším imunitním systémem a infekcí, která zubní váček způsobuje. Ta je ukryta uvnitř zubu a proto nemůže váš imunitní systém nikdy úplně infekci vyléčit. Chronické infekce představují podle posledních studií velké riziko pro vznik aterosklerózy a jejích komplikací jako infarkt nebo cévní mozková porucha.

K odstranění již vzniklého zubního váčku, který má okolo sebe epitelovou výstelku je nutné dokonalé endodontické ošetření zubu u Vašeho praktického zubního lékaře a potom následuje operace, kdy v lokální anestesii odstraníme infekční ložisko a často musíme odstranit i špičku kořene zubu. Proto se zákroku také říká resekce kořenového hrotu.

Pokud nelze zub před touto operací dokonale endodonticky ošetřit (například proto, že v kanálku je „čep“ nebo odlomený kořenový nástroj) lze ho zaplnit při operací ne ze strany korunky jako normálně a ze strany kořene. Tento zákrok se nazývá retrográdní plnění.

Pro terapii těchto lézí používáme nejmodernější vybavení a technologie jako je Piezosurgery- ultrazvuková preparace kosti a tvrdých zubních tkání. Více po telefonickém objednání na Facevision.


Vánoční provozní doba

Vážení klienti,
dovolujeme si Vás informovat, že v době od 20.12.2019 do 05.01.2020 je naše klinika zavřena.
Otevřeno pro Vás budeme mít opět od 06.01.2020.
Přejeme Vám klidné prožití Vánočních svátků a úspěšný vstup do Nového roku.

Objednání

Konzultace a objednání:

271 750 826 nebo 777 273 777

Objednejte se mailem: [email protected]

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

> hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview