fbpx

Bezzubá ústa

Totální ztráta všech zubů představuje značný společenský handicap. Moderní implantologické metody se dokážou s tímto problémem vypořádat několika způsoby.

  1. U pacientů, kteří požadují maximální estetiku (hlavně v oblasti přechodu bílých korunek v růžovou barvu sliznice, postupujeme následovně. Při ztrátě zubů vždy dochází i ke ztrátě kosti dásňového výběžku, proto nejdříve používáme metody jak nahradit nejdříve vertikální i horizontální ztrátu kosti čelistí pomocí augmentačních metod. Teprve pak můžeme zavést implantáty, v těchto indikacích minimálně 6 do každé čelisti. A v době jejich vhojování se musí provést plastika měkkých tkání tak, aby okolo implantátů byla v budoucnu odolná tzv. keratinizovaná sliznice. Jedině pak, spolu s dokonalou ústní hygienou, zaručí že implantáty budou dlouhodobě stabilní Chirurgie měkkých tkání okolo implantátů.
    Pro optimální rozložení implantátů vzhledem k budoucí protetické práci, často děláme plánování operace za pomocí 3D programů. To sice vyžaduje jednu až 2 návštěvy více, ale vlastní operace a následné hojení je rychlejší a méně obtěžující. Stejně tak i vytvoření následného můstku je také jednodušší. Toto řešení je však mírně dražší. Používáme programy coDiagnostix nebo Nobel Clinician, podle typu implantátu.
  2. Pacienti, kteří mají požadavky pouze na funkční stránku budoucí protetickou práci nesenou implantáty a dokážou akceptovat, že můstek bude mimo zubů také nahrazovat část chybějící dásně pomocí tzv. růžové keramiky, mohou mít fixní protetickou práci fixovanou pouze na 4 implantátech. Tento koncept vynalezený prof. Maló z Portugalska, vyžaduje daleko menší míru kostních augmentačních postupů. Tím je levnější a rychlejší, co však také vyžaduje je výše zmiňovaná plastika dásně.
  3. U pacientů, kteří mají snímací totální zubní náhrady chybějících zubů déle než 6 let je největším problémem to, že protézy špatně drží. Výzkumy dále ukázaly, že někteří tito pacienti špatně tolerují opět nasazení fixní zubní protetické práce. Tyto „zuby na pevno“ je obtěžují, nejen svým tvarem, ale i nutností se o ně dokonale starat – viz Dentální hygiena. Proto v těchto případech uvažujeme o tzv. hybridní protetické práci, kdy v dolní čelisti 2 implantáty nesou jakési „patentky“ na které se protéza nacvakne, daleko lépe drží, pacienti jsou si jistější, že jim nevypadne ve společensky nevhodné situaci a večer se pak protéza opět vyndá a spolu s implantáty se vyčistí daleko jednodušeji. V horní čelisti, která je výrazně měkčí než dolní musíme i v tomto případě dát 4 implantáty, které nemají „patentky“, ale které se spojí speciální „hrazdou“, na kterou se pak protéza nasadí. Jejich funkce je pak stejná jako u „patentek“ v dolní čelisti, ale přenášejí více skusové síly a okolní měkké části se tolik nezatěžují. Také se lépe čistí a udržují. I okolo těchto implantátů je často plastika měkkých tkání nutnost.

Celková horní rekonstrukce a horní třmen


.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview