fbpx

Autotransplantace zubů

Autotransplantace zubů představuje, při chybění zubu, alternativu zubnímu můstku nebo i implantátu. Musí být splněny dvě podmínky.

Za prvé musí mít pacient zdravý zub vhodný k přesunu na nové místo. Nejčastěji to bývají zuby moudrosti, které lze přenést na místo chybějící stoličky. Dále to mohou být třenové zuby, které jsou určené k extrakci v rámci probíhající ortodontické léčby a v neposlední řadě pak zuby které nejsou prořezané a jsou tzv. zadržené v kosti a již na ně není místo v jejich původním postaven.

Druhá podmínka souvisí s místem, kam se má zub transplantovat. Musí zde být dostatek místa (to někdy vyžaduje ortodontické předléčení a vytvoření dostatečného místa na transplantované zuby), kost musí být bez zánětu. Teprve pak lze zub transplantovat.

Nejdříve se musí co nejjemněji vytrhnout a pak se přenese na nové místo, zde se musí vytvořit v kosti otvor odpovídající velikosti kořene a zub se do něj „zasadí“, vždy tak aby byl níže než je skus. Okolní měkké tkáně se sešijí a zub se fixuje k okolním zubům stehy, drátky nebo ortodontickým aparátem. Zhruba po 3 týdnech se zub musí ortodontickým aparátem začít posunovat do správné polohy, někdy je ještě ke konci nutné zub upravit do požadovaného tvaru dostavbou nebo i korunkou.

I když je transplantace zubů relativně málo používaná v naší praxi na ni nezapomínáme a pokaždé, když to jen trochu připadá v úvahu pacienty o této léčebné možnosti informujeme.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview