fbpx

Brada spolu s nosem a očima tvoří nejvýraznější dominanty našeho obličeje, jakákoliv asymetrie nebo nepoměr její velikosti k velikosti obličeje je okolím vnímána velmi esteticky negativně. Poruší se tak harmonie obličeje, kterou již Leonardo da Vinci definoval v pravidle třetin. To říká, že esteticky hezký obličej je rozdělen na třetiny, jejichž hranice je hranice vlasů a bod mezi obočím (horní třetina), bod mezi obočím a bod těsně pod nosem (střední třetina) a pak dolní třetina, která pokračuje od tohoto bodu až k nejspodnější hraně brady.

Z profilu pak musí být brada ideálně před linií kolmo spuštěnou z kořene nosu a samozřejmě nesmí být více vpředu než je nos.

Protože brada je kostěná struktura pevně spojená s dolní čelistí, často souvisí vada v jejím postavení i s nějakou vadou čelistí nebo skusu. Proto její řešení není „zbroušení“ u velké brady, což téměř vždy vede k neestetickému povisnutí měkkých tkání na bradě, pro které existuje v angličtině trefný název „wich chin“ volně v překladu Ježibabí brada.

Stejně tak i implantace bradových implantátů je řešení, které možná vypadá hezky v klidovém stavu, ale při řeči a mimice se měkké části pohybují tzv. paradoxně, tedy místo toho aby bradový sval dělal podporu pro dolní ret tak ho stahuje a naopak.

Pokud tedy máte velkou nebo malou bradu je zapotřebí komplexní vyšetření celého obličejového skeletu, skusu i měkkých částí obličeje, tak abychom byli schopni odstranit pravou příčinu obtíží. Nedílnou součástí vyšetření je pak i vizualizace estetického výsledku operace (viz zde) tak, abyste se mohli přesně rozhodnout, zda a jaký výkon u nás podstoupíte. Na tento typ operací se specializujeme a provádíme jich nejvíce v ČR. Proto se objednejte zde.

.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview