fbpx

Podbradek

Jako podbradek nebo druhá brada je označován stav, kdy je nahromadění tkání pod bradou na rozmezí brady a krku. Tento stav v zásadě vzniká ze tří důvodů.

První je způsoben nahromaděním tukové tkáně, což je samozřejmě v souvislosti s celkovou váhou a Body Mass Index. Zde je možno odstranit tuto tkáň liposukcí v kombinací s celkovým snížením nadváhy.

Druhá brada se často vyskytuje i u jinak velmi hubených lidí. Zde se s velkou pravděpodobností jedná o stav, který je spojen s malou dolní čelistí a předkusem. Terapie pak není liposukce, protože tkáň je tvořena normálně se zde vyskytujícím svalem a ne tukovou tkání. Protože je příčina malá dolní čelist pak je léčbou s nejlepším dlouhodobým estetickým výsledkem ortognátní operace, kdy minimálně předsuneme dolní čelist dopředu. Někdy je důležité přidat i plastiku brady, což je malý zákrok, při kterém se asi 5 mm pod kořeny dolních předních zubů provede v kosti řez a uvolní se dolní hrana kosti brady. Tento úlomek se pak posunuje dopředu, nahoru, nebo i dolů – jak je z estetického důvodu nutné. Pak se zafixuje pomocí titanových destiček a šroubků.

Poslední příčinou podbradku může být přirozené povisnutí měkkých tkání pod bradou v souvislosti s věkem. Zde může být léčbou tzv. neck lift, operace jen na měkkých tkáních, které jsou jako u face liftu zmenšeny a zavěšeny vnitřními stehy do bočních partií krku. Tím dojde k vypnutí tohoto přebytku.

Je možno samozřejmě všechny přístupy v indikovaných případech kombinovat.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview