fbpx

Infekce okolo implantátu

Infekce okolo implantátu začíná jako zánět měkkých tkání v bezprostředním okolí implantátu tzv. mucositida. To se projeví jen malou bolestivostí, ale hlavně krvácením při čištění zubu. Jeho příčinou je zubní povlak – plak okolo implantátu, který se musí mechanicky odstraňovat. Tento stav je zapotřebí velmi rychle diagnostikovat, proto Vám doporučujeme první 3 roky po zatížení implantátu návštěvy dentální hygienistky minimálně každé 3 měsíce a po 3 letech 3 krát ročně po zbytek života. Dentální hygienistka Vám vysvětlí jak správně implantát čistit a pokud i přes dokonalou ústní hygienu nedojde ke zlepšení stavu, odesílá Vás na ošetření k nám. To většinou spočívá v zesílení „dásně“ okolo implantátu augmentačními technikami jako transplantace pojivového nebo epiteliálního štěpu nejčastěji z tvrdého patra.

Pokud se mucositida neléčí, přejde stav do horšího stadia, kdy začne ubývat nejen „dáseň“ ale i kost okolo implantátů, hovoříme pak již o periimplantitidě. To bychom mohli připodobnit stavu, který se lidově nazývá parodontóza jinak odborně parodontitida. Na rozdíl od ubývání kosti při parodontitidě, ubývá kost okolo implantátu daleko rychleji, a pokud se tento stav neléčí, vede to až ke ztrátě implantátu.
Příčina je také zubní povlak, takže terapie začíná dokonalou ústní hygienou a pak již musíme postupovat chirurgicky. V lokální anestesii odstraníme zánětlivou tkáň okolo implantátu, očistíme a obrousíme jeho povrch, defekt v kosti pak vyplníme mixem Vaší a syntetické kosti a překryjeme membránou a zašijeme. Po stabilizaci kosti, asi za 2 měsíce pak musíme doplnit a zesílit „dáseň“ okolo implantátu jako u mucositidy transplantací pojivového nebo epiteliálního štěpu nejčastěji z tvrdého patra.

Tím dojde ke stabilizaci stavu. Část implantátu pak často bývá viditelná nad sliznici, musíme ho přeleštit, aby se dal dobře čistit.
Bohužel některé implantáty nelze zachránit a musíme je odstranit. Periimplantitida je tak nejčastější příčinou ztráty implantátu, daleko častější než laickou veřejností často přeceňované riziko nevhojení implantátu. Je však plně ovlivnitelná právě dodržováním zásad dokonalé ústní hygieny.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview