fbpx

Parodontitida – paradentóza

Parodontitida – lidově také někdy zvaná paradentóza, představuje onemocnění, o kterém panují mezi lidmi nepravdivé informace. Paradentóza není ani vrozená a ani neléčitelná.  Jde o zánětlivé onemocnění tkání okolo zubů, tedy dásní a kosti čelistí, které jsou v bezprostřední okolí zubů. Parodontitida je infekční onemocnění a její příčinou je infekce, žijící v zubním povlaku. Ten je nutno pravidelně a důkladně odstraňovat, nejlépe kombinací zubního kartáčku a dentální nitě. V léčbě parodontitidy je daleko důležitější mechanické očištění zubů, než typ a druh zubní pasty nebo ústní vody. Projevuje se postupně krvácením z dásní, zápachem z úst, velkým množstvím zubního kamene a končí viklavostí zubů a jejich vypadnutím.

Základní léčebnou metodou je dokonalá zubní hygiena. Teprve pak přichází v úvahu další terapie, která je již chirurgická a spočívá v různých augmentačních postupech, a může končit až extrakcí zubů a jejich náhradou implantáty.

Pokud máte výše popsané problémy, neváhejte se objednat na dentální hygienu. Naše dentální hygienistky jsou připraveny Vás nejen vyšetřit, ale i naučit základům dentální hygieny a začít tak s léčbou parodontitidy.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview