fbpx

Po ztrátě zubu v bočních úsecích horní čelisti, dochází velmi rychle k resorpci kosti zubního výběžku horní čelisti. To jak z prostého faktu, že již dál není zatěžována okluzními silami a také progresivním zvětšováním se vedlejší dutiny nosní. Ta roste celý život pacienta od původních několika mikroskopických epitelových čepů u novorozence po velmi prostornou dutinu s téměř papírovými stěnami ve stáří. Tento růst je způsoben jednak aktivitou bazálních buněk výstelky této dutiny. Dalším faktorem růstu dutiny bude asi i fakt, že v nose a přilehlých dutinách je oproti normálnímu atmosférickému tlaku stále větší přetlak, asi okolo 0,3 Pa.

Estetické požadavky v bočních úsecích horní čelisti naštěstí nejsou tak velké a i u pacientů s vysokou linií a s plným úsměvem málokdy musíme přidávat kost zubního výběžku horní čelisti vertikálně. Snad jen vyjma případů mnohočetných nevývinů tzv. agenezí zubů nebo velkých poúrazových ztrátách kostní tkáně. V této oblasti je plně indikována a nejčastěji používáno přidání kosti metodou sinus lift.

I přes jisté literární údaje ukazující úspěšnost alternativních metod sinus liftu jako je uzavřený lift, balónková modifikace aj. zastáváme velmi konzervativní názor a domníváme se, že laterální otevřený způsob zůstává nepřekonán. Jednak vzhledem k indikacím výše zmíněných alternativních metod, kde je nejdůležitějším předpokladem pokud možno široká dutina bez přítomností sept, si myslíme, že menší invazivností těchto metod nepřeváží nad časovou nenáročností a bezkonkurenční možností přímé vizuální kontroly celistvosti sliznice dutiny při laterálním přístupu.


Objednání

Tel.: 271 750 826 nebo 777 273 777
Mail: [email protected]

Rezervace termínu

PROČ si nás vybrat

• nadstandardní rozsah služeb
• výjimečná kvalita péče
• absolutní diskrétnost
• vysoká etika ošetřování
• jednoznačná cenová politika

KDE NÁS NAJDETE

Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

Hned u metra Želivského (trasa A)

Mapa

Streetview